Bugun...


Semih Gökkaya

facebook-paylas
TÜRKİYE’NİN FİLAZOFU
Tarih: 25-02-2020 08:30:00 Güncelleme: 25-02-2020 08:30:00


Ülkemizde gündem hemen her konuda yoğunken yaklaşık iki haftadırda başka bir gündemi daha var.

 

O ise bir kitap mağazasında ilk olarak videosu sosyal medyaya düşen ondan sonrası süreçte ise yazılı görsel ve sosyal medyada fütursuzca üst sıralarda kendine yer bulan Türkiye’nin filozofu(!) olarak adlandırılan küçük Atakan Kayalar.Süreç iki hafta gibi bir süreç olsa da çığırından çıkarılmış duruma geldi.

 

Sonunda iki bakanlık eğitim ve aileden sorumlu bakanlık devreye girmek zorunda kaldı. İki hafta önceki ilk medyaya düşen videosunda ünlü ve şubeleri olan bir kitap mağazasında videosuyla gündeme geldi.5 aylık bir süreçte 250’ye yakın felsefe kitabı okuduğu belirtmesi videoyu medyada çok izlenir ve paylaşılır duruma getirdi. Buraya kadar normal seyrindeyken bu masumene video herkesçe ülkemizin kitap okuma oranlarının düşük olmasını değiştirici bir küçük numune olarak paylaşıldı.

 

Çoğu kişide belkide mağazanın yaptığı piar çalışması olarak görsede ilk videoda maalesef kalmadı hikaye sosyal medya tvler tv programlarının hemen hemen tüm kuşakları sabah haberleri akşam haberleri gün içi programları hatta magazin programları küçük Atakan’a yöneldi. Süreçtede elbet mikrafonlar Atakan ve ailesine tutuldu. Bu süreçte Atakan ve ailesinin tuhaflıkları gözler önüne geldi.

 

İlk ailesinin tuhaflıklarına gelirsek ailesi tv programında Atakan’ın doğuştan beri diğer çocuklardan farklı olduğunu belirtiyor. Ailesi kendi çocuklarını elbette böyle görebilir ancak Atakan’a bunun sürekli empoze edildiği ve bunun Atakan üzerinde olumsuz etkileri olduğu aşikar birde Atakan’ın 2 sene önce annesi tarafından youtuber yapılma çalışmasını gösteren bir video mevcut annesi çocuğu youtuber yapmak için bir avm içerisinde video kamera eşliğinde 15 dakika zoraki gezdiriyor.

 

Ailenin aşırı sevgiden kaynaklı hatalar zincirinin olduğu belli iki bakanlıkta bu hatalardan dolayı konuya müdahil olmuş durumda. Atakan’da bu sürecin belkide en büyük mağduru olmuş isim kameralar önünde annesi yaptığı davranışlar.Tek kendinin okuyabileceği bir okul istemesi kendini diğer yaşıtlarından farklı görme çabaları.Konuşurken doğal değil cümleri bir kendi içerisinde zorlama bir süreçten geçirerek konuşabilmesi insanlarla göz teması kuramaması daha kötüsü en son videolarından birinde kitaplara gaipten duyduğu seslerden sonra yöneldiğini belirtmesi önce ailenin hatalarının belirlenerek önce ailenin yaptığı yanlışların düzeltirerek bu yanlışlardan dönülmesini umut edelim.

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
HABER ARA
YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
HAVA DURUMU
nöbetçi eczaneler
NAMAZ VAKİTLERİ
GÜNLÜK BURÇ
YUKARI