Bugun...Yeni il hıfzısıhha kurulu kararları

Afyonkarahisar İl Hıfzısıhha kurulu yeni kararları açıkladı.

facebook-paylas
Tarih: 18-01-2021 16:51

Yeni il hıfzısıhha kurulu kararları

Afyonkarahisar İl Hıfzısıhha kurulu yeni kararları açıkladı.

 

Açıklanan kararlar ise şöyle;

 

"Afyonkarahisar İl  Hıfzıssıhha Meclisi 16.0|.2021 tarihinde saat 10.00'da Vali Gökmen Çiçek Başkanlığında aşağıda isimleri ve imzaları bulunan üyelerin iştiraki ile toplanarak aşağıdaki kararlar alınmıştır.

 

Koronavirüs Tedbirler Hk. Koronavirüs (Covid-l9) salgınının toplum sağlığı ve kamu düzenİ açısından oluşturduğu riski yönetme, sosyal izolasyonu temin, fizikİ mesafeyİ koruma ve hastalığın yuyİlr. hrrrn, kontrol altında tutma amacıyla Sağlık Bakanlığı ve Koronavirüs Bilim kurulunun önerileri, Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatları doğrultusunda birçok tedbir kararı alınarak uygulamaya geçirilmiştir.

 

İçişleri Bakanlığının 30.|1.2020 tarihli ve20076 sayılı Genelgesi ile getirilen sokağa çıkma kİsıtlamasından faaliyetin niteliğinden ötürü istisna tutulması gereken hususlara ilişkİn olarak Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı'nın 28.12.2020 tarihli ve 72371ı sayılı yazısı ile Milli Eğitim Bakanlığı'nın 08.01 .2020 tarihli,l8973674 sayılı 31 .|2.2020 tarihli, 18664597 sayılı y az/ları çerç eve sinde ; 30.11.2020 tarih ve 20076 savılı Genelge'nin eki 66Sokağa Çıkma Kısıtlaması Uygulanan Süre ve Günlerde Muaf Tutulacak Yerler ve Kisilere Dair Liste've":

 

l.Araç muayene istasyonları ve buralarda çalışan personel ile araç muayene randevusu bulunan taşıt sahipleri, 2.Motorlu taşıt sürücü kursları, havacılık ve denizcİlik kursları, özel ulaştırma hizmetleri mesleki eğitim ve geliştirme kursları ve iş makinelerİ sürücü eğİtİm kurslarına devam eden kursiyerlere yönelik hafta sonları düzenlenmesi zorunlu olan direksiyon eğitim sınavları ile diğer teorik ve uygulama sınavlarında görev alan komisyon görevlileri, usta öğreticiler ve bu sınavlara girecek kursiyerler, 3.Milli Eğitim Bakanlığı EBA LİSE TV MTAL ve EBA platformunda yayınlanmak üzere Bakanlığa bağlı mesleki ve teknik ortaöğretim okul/kurumlannda çalışmaları devam eden uzaktan eğitim video çekimi, kurgu ve montaj faaliyetlerini yürütmekte olan ya da söz konusu çalışmaların koordinasyonunu sağlayan personel, hususlarının eklenmesi gerektiği değerlendirilmektedir. Alınan karantina kurallarına uymayanlara Türk Ceza Kanununun 195 inci maddesi gerekli işlemler başlatılacaktır. \ Karar No:3 Karar Tarihi: ] 6.0l .202| Gerçeğe aykffi, eksik, yarultıcı beyanlara/bildirimlere ilişkin olarak, bu tür eylemler içerisinde bulunanlar hakkında Türk Ceza Kanununun 206 ncı maddesi kapsamında gerekli adli işlemlerin başlatılacaktır.

 

Alınan kararlara uymayan vatandaşlara Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 282 inci maddesi gereğince idari para cezası verilecektir. Bu kararlar İlçe Hıfzıssıhha Kurullarına tavsiye niteliğinde olmak kaydı ile tebliğ edilmesi gerektiğine; Oy birliği ile karar verilmiştir. " denildi.FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER Gündem Haberleri

Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
HABER ARA
YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
HAVA DURUMU
nöbetçi eczaneler
NAMAZ VAKİTLERİ
GÜNLÜK BURÇ
YUKARI YUKARI